https://quizizz.com/admin/quiz/648f54face5ab4001de297f4/how-much-do-you-remember?createdByMe=true&searchLocale=
Hello our partner here we present
Game for you: Bugs
Blue Week
Black Week
Third graders actively participated in the national campaign "Less is more!" organized by the Polish ZERO WASTE Association.
I would like to thank the students for took in the action shaping healthy habits and respect for every thing.
My students. I am proud of you.
........................................
Ankieta dla uczniów
Rozpoczęliśmy realizację projektu pod tytułem "Effective English"
A tak świętowaliśmy eTwinning Day doskonaląc umiejętności językowe przez zabawę.
W głosowaniu na logo projektu zwyciężyło polskie logo.
Our common work
Collaborative eSafety Netiquette
eTwinning Day
Our common cooperation
Europejska społeczność szkolna
Nowa platforma eTwinning
eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie nauczania na odległość. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami w edukacji. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.
Projekt
Artykuł napisany we współpracy o naszym projekcie opublikowany jest
w dokumencie grupy "Projekty eTwinning".
w dokumencie grupy "Projekty eTwinning".
Symbolem rozpoznawczym programu jest jingle.
W roku szkolnym 2018/2019 realizujemy projekty:
Healthy Life Happy Smile
Healthy Life Happy Smile
Learning with Origami
Calendar
Przygotowujemy grę projektową z wykorzystaniem Spinnera dla naszych partnerów projektowych.
Twprzenie jej na zajęciach świetlicowych dostarczyło uczennicom wiele radości i zabawy.
Podziwiam pokłady kreatywności w tak młodych osobach.
Brawo WY!
Julia z mamą oraz uczniowie klasy IV przYgotowali piękne żurawie dla Sadako Sasaki,
ponieważ 25 października przypada kolejna rocznica śmierci.
Ptaki zostały wysłane do Turcji jako symbol pokoju i rozbrojenia nuklearnego.
Wykorzystujemy kody QR na zajęciach językowych.
Rocznica śmierci Sasaki przypada 25 października.
Sadako Sasaki była zaledwie 2-letnią dziewczynką, kiedy w 1945 r. została zrzucona bomba atomowa na Hiroszimę. Dziewczynka byłą bardzo lubiana i dobrze się uczącą uczennicą. Kiedy skończyła 12 lat, zdiagnozowano u niej raka krwi jako "chorobę bomby atomowej. Choroba postępowała i Sasako opadała z sił, czuła się coraz słabsza, nie miała apetytu i odczuwał bóle głowy. Powiedziała do starszej koleżanki ja też w krótce odejdę jak dziewczynka z sali. ... Starsza dziewczynka na pożegnanie powiedziała " Nadszedł czas dla mnie ale, jeśli zrobisz tysiąc ptaków z papieru, jeśli przyjmiesz życzenie bogów i uzdrowienie to zobaczysz cud "- mówiła. Sasaki zaczyna składać ptaki z nadzieją na cud. Niestety, zmarła w nocy. Od tego dnia tysiące ptaków żurawi i Sadako Sasaki stają się symbolem powszechnego pokoju i rozbrojenia nuklearnego. "
Origami
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
"THINK"
Badania naukowe dowiodły, że nasz mózg rozprzestrzenia naszą myśl poprzez fale mózgowe. Te fale mózgowe są tak potężne, że mogą nie tylko zmienić reakcję chemiczną w naszym ciele, ale także przekształcić świat wokół nas. Poprzez naszą myśl przyciągamy w naszym życiu ludzi i sytuacje. Możemy powiedzieć, że nasze myśli tworzą nasz świat i że poprzez myślenie możemy zmienić nasze życie. Dlatego chcielibyśmy nauczyć nasze dzieci myślenia, nie poddawania się i pozytywnego nastawienia do wszystkiego, co dzieje się w ich życiu.
Celem tego projektu jest rozwinięcie umiejętności myślenia poprzez literaturę. Wszystkie działania projektowe mają być realizowane wspólnie i rozwijać różne typy myślenia: konkretne, kreatywne, analityczne,krytyczne, abstrakcyjne, logiczne, społeczne i pozytywne. Dzieci poznają słynnego pisarza bajki Hansa Christiana Andersena: jego życie i pracę. Zmienią dobrze znaną historię "The Little Match Girl" od początku do końca. Dzieci dowiedzą się, że choć napotykamy problemy podczas naszego życia, możemy je pokonać, stosując moc myślenia i działania. Nauczą się podejmować decyzję za pomocą metody Eduarda De Bono "Sześć myślących kapeluszy". Dzieci zrozumieją, że myślenie musi poprzedzać nasze zachowanie i że musimy obserwować jedną sytuację z innego punktu widzenia. Poprzez myślenie możemy zmienić nasze życie. Chociaż głównym celem projektu jest rozwijanie umiejętności myślenia, rozwijamy również wiele umiejętności XXI wieku, takich jak: komunikacja w języku ojczystym, umiejętności społeczne, umiejętności cyfrowe, empatia i umiejętność skupiania, zapamiętywania, gromadzenia i łączenia informacji. Projekt promuje czytanie, skupia się na dziedzictwie kulturowym i uczeniu się opartym na współpracy.
Relacja z Bułgari
The Little Match Girl - Fairy
Dziewczynka z zapałakami
Relacja z Bułgari
The Little Match Girl - Fairy
Dziewczynka z zapałakami
Rozmawiamy on-line z przyjaciółmi z Republiki Czeskiej o ulubionych czynnościach, zabawach.
Propozycje do logo projektu:
Dominiki
Wiktorii
Gabrysi
Brawo dla bułgarskiego kolegii za przygotowanie tak pięknego logo projektu.
Zabawa ,, Odszukaj siebie i koleżankę/kolegę"
Quiz - czy znas zkraje partnerskie.
Z okazji Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego uczniowie poznają najwybitniejszych Europejczyków, znane budowle, stolice i słynne miejsca Europy.
W ramach obchodów w/w inicjatywy uczennice klasy IV bawią się w pozowanie postaci do słynnych obrazów. Viktoria i Dominika dobrze się przy tym bawią.
Dziękujemy Zespołowi włoskiemu za życzenia, zakładki i karty pracy.
Nasze przeczytane książki
Włoski team przgotowuje dla nas i innych partnerów karty pracy o swoim kraju.
Dziekujemy.
Advent Calendar - w oczekiwaniu na radosne Święta ...
Dominka wykorzystała na zajeciach Quivera podczas
Dnia eTwinningu w naszej szkole.
Bułgarski zspół opracowa karte pracy dla wszystkich partnerów, dziękujemy.
Gabrysia na podstawie instrukcji rozwiązuje zadanie na temat partnerów w projekcie, brawo!
Pracowaliśmy w zespołach realizując kolejne zadania.
Poster interaktywny wykonany przez ucznia z włoskiej szkoły.
Bravoo Matteo! Congratulations for you!
Przeczytaliśmy wspólnie bajkę Hansa Christiana Andersena
,,Dziewczynka z zapałakami". Będziemy wspólnie zmieniać smutne zakończenie baśni.
Common work - wspólna praca
Dzisiaj obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem: "Create, connectand share respect. A better Internet start with you". i również w naszej szkole uczestniczy-liśmy w tym wydarzeniu. Uczniowie klasy IV przygotowali plakaty głoszące w jaki sposób można chronić swoje bezpieczeństwo w sieci i w jaki sposób należy się zachowywać wobec innych. Oglądalismy filmy edukacyjne o tej tematyce. Dowiedzieliśmy się jakie są nam znane zalety zasobów Internetu, ale również przypomnieliśmy sobie jakie są zagrożenia. Uczniowie z innych klas przygotowali wystawy pod opieką nauczycieli. Teraz będziemy bardziej uważni.
Let sapling plant before it's too late
ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
Efekt projektu Book
Realizacja kolejnego zadania projektowego, nauka piosenki "Plant a tree".
Wspolne opowiadanie ...
The other animals there started laughing and was a funny atmosphere. One moment later they met their friend- Gugu. He's been lying in the soft green moss along the blackberries. He was enjoying the dark chocolate-brown fur. He yawned, opened his eyes, and looked up at the sky. The rain was coming down and the sky was filled with dark, gray clouds. The trees began to rustle and suddenly ...
Nasze wyhodowane roslinki
Nasi przyjaciele projektowi otrzymali życzenia z Polski
Dzisiaj obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem: Create, connectand share respect. A better Internet start with you. i również w naszej szkole uczestniczliśmy w tym wydarzeniu. Uczniowie klasy IV przygotowali plakaty głoszące w jaki sposób można chronić swoje bezpieczeństwo w sieci i w jaki sposób należy się zachowywać wobec innych. Oglądalismy filmy edukacyjne o tej tematyce. Dowiedzieliśmy się jakie są nam znane zalety zasobów Internetu, ale również przypomnieliśmy sobie jakie są zagrożenia. Uczniowie z innych klas przygotowali wystawy pod opieką nauczycieli. Teraz będziemy bardziej uważni.
Quiz for you Safer Internet
Common Poem of Project
Praca partnerów
Common work STIM abut leaves
''Tree Song"
Educational video for kids: How Paper Is Made
Use it Again, Recycling Song
Jak zrobić papier czerpany
Nadszedł czas spotkania z partnerami na wizji. Z powodów technicznych nie udało nam się porozmawiać z kolegami z Włoch i Rumunii. Wymieniliśmy z nimi grzecznościowe zdania na czacie. Udało nam się spotkać z uczniami p. Doroty D. ze Słupska. Zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę po angielsku "Plant a tree",pokazaliśmy ulotki i zakładki. Obejrzeliśmy ich plakaty oraz drzewko w doniczce. Tak samo jak my hodują dąb. Pozdrawiamy ich serdecznie.
In the Museum
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
This picture slideshow made with Smilebox |
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
W roku szkolnym 2016/2017 realizujemy projekty:
Inside the Rainbow
W trakcie realizacji projektu dzieci będą odkrywać tęczę oraz podnosić swoją wiedzę o świetle i dowiedzą się, że każdy kolor w tęczy ma swoje znaczenie. Nauczą się eksperymentować naukowo ze światłem w taki sposób aby powstała tęcza w warunkach szkolnych czy domowych. Poprzez różne działania dzieci będą rozwijać umiejętności: porozumiewanie się w języku ojczystym i angielskim oraz rozwijać swój poziom wiedzy o otaczającym świecie.
Partnerzy projektu:
Bułgaria, Czechy i Włochy.
Cały rok szkolny
Ciekawe informacje, które przydadzą się podczas realizacji kolejnych zadań:
Znaczenie kolorów tęczy
Jak powstaje tęcza
Kolory tęczy
Tworzenie tęczy
Powstawanie tęczy
Znaczenie kolorów tęczy
Jak powstaje tęcza
Kolory tęczy
Tworzenie tęczy
Powstawanie tęczy
Jak powstaje tęcza...
Fizyk o Tęczy
Co to jest tęcza?
Let's sing a song: The Rainbow Song
Na zajęciach świetlicowych powstały ciekawe awatary. Czy ktoś rozpozna siebie, koleżankę czy kolegę?
Avatarów przybywa i wrasta zaangażowanie uczniów.
Naszą ulubioną aplikacją na system android jest Quiver.
Wybieramy swój ulubiony kolor tęczy, który ma swoje znaczenie. Będziemy pracować w międzynarodowych grupach dobrani na zasadzie wybranych kolorów.
Rozwiązujemy Quizziz związany ze znajomościa partnerów i projektu . Kto zostanie zwycięzcą przekonamy się już wkrótce. Pierwszym zwycięzcą został Marek z kl.III. Kto będzie następny?
Kolejne zadanie. Należy odczytać zawartość kodu QR za pomocą aplikacji i będziemy szukać odpowiedzi. My rozwiązujemy zagadki z Bułgarii a przygotowujemy dla czeskiego zespołu.
Bravoooooooooooooooooooooo Cira and students!!!
Congratulations for winner. Italian pictures got the most votes. We have a beautiful logo.
Kolorowa tęcza czyli jak powstają kolory. Już wiemy.
Przepis na orzeżwiający i smaczny koktail, przekonaj się sam/a.
Wkrótce skorzystamy z przepisu naszych partnerów z Czech i przygotujemy
20170410_111206 from Barbara Tatol on Vimeo.
Przygtowujemy się do wzięcia udziału w wydarzeniu on line w ramach akcji Klubu Czytelniczyego -,,Mądra Sowa" gdzie poznaliśmy przygody przyjaciół Sandy i Dawida...
Rysowanie i kolorowanie własnych mandali.
Drawing and colouring mandals from Barbara on Vimeo.
Drawing and colouring mandals from Barbara on Vimeo.
20170424_075718 from Barbara on Vimeo.
12 years eTwinning from Barbara on Vimeo.
Filmy do obejrzenia:
Experiment with colours
Experiments with the CDs
Experiments with colours
Sweet the Rainbow
We love eTwinning
We play with CDs
Sukces IV klasistów: zasłużyli na Odznakę Jakości za ciekawe i innowacyjne realizowanie projektu pod tytułem,,Inside the Rainbow" - W środku tęczy". Uczniowie doskonalili kompetencje edukacyjne XXI wieku z wykorzystaniem technologii. współpracując z uczniami z Bułgarii, Włoch, Czech i Polski. Serdecznie gratuluję uczniom i wszystkim osobom, którzy nas wspierali w realizacji projektu.
.............................................................................................................................................................
Kolejny projekt:
Earth and Space
Zaczęliśmy naszą podróż poznając planety, Układ Słoneczny, Drogę Mleczną, satelity. Uczymy się słownictwa tematycznie związanego z projektem.
Głosowaliśmy na logo projektu z wykorzystaniem Tricidera. Wszystkim uczestnikom głosowania dziękuję za liczne głosy.
Tutaj wyniki: Zwycięzca
We have great fun!
12 years eTwinning from Barbara on Vimeo.
We discover the power of the telescope
Our rockets
Prezentacja o naszym kraju: My country- Poland
Partnerzy projektowi przygotowali Quizziz. Jeśli prawidłowo odpowiesz na pytania to dowiesz się jakie państwa i ilu partnerów bierze udział w projekcie. Odpowiedzi można zgłaszać lub napisać on line do nauczyciela-koordynatora projektu.
All for Kids- wiedza przedstawiona w przyjazny i ciekawy sposób. Przekanaj się sama/sam.
Paxi - Rosetta komety- film
Możesz wziąć udział w konkursie plastycznym pt.,,Wszechświat" polegający na przygotowaniu komiksu na specjalym szablonie. Jeśli się zdecydujesz zapoznaj się z materiałami kliknij tu i czytaj a dowiesz się co to jest SPACE SCOOP i jak należy wziąć udział w konkursie. Nagrody: można też o nich przeczytać w artykule. Bardzo ciekawe i przydatne. Termin oddania prac: do 16 listopada 2016r. Zachęcam do udziału.
Powodzenia!
-co chciałbyś/chciałabyś robić gdybyś mieszkał/a w kosmosie,
-jakie rośliny chciałabyś/chciałbyś uprawiać jako astronauta/austronautka w kosmosie,
-namaluj międzynarodową stację kosmiczną,
-zaprojektuj swój własny skafander astronauty/astronautki,
-przedstaw wygodny, funkcjonalny według Ciebie statek kosmiczny czy rakietę, co one musiałby zawierać abyś czuł sie komfortowo, jakie rzeczy musiałyby posiadać,
-jak wygląda lądujący pojazd kosmiczny,
-zaprojektuj podróż na Marsa.
Mogą być używane kredki, flamastry, ołówki, długopisy, kreda, pastele, akwarele i akryle.
Dobrze wygląda praca na czarnym tle.
Prace należy oddać do 25 listopada 2016 roku.
Prace zostały zeskanowane i wysłane. Czekamy na informację zwrotną.
Beautiful Songs for you: Solar System, The Planets Song
A tu Play and Learn i stwórz swój Solar System
Prace uczniów klasy III i II.
Nauka słownictwa o przestrzeni kosmicznej bardzo spodobałą się uczniom. Uczą się ze słuchu z wielką uwagą, aż miło posłuchać i popatrzeć na pracę uczestników projektu.
Gwiazda: Bellatrix
Kolejne zadanie:
Jaką planetą jesteś, lub jaką chciałabyś/chciałbyś być, zagłosuj.
What planet of the Solar System are you?
Zadanie
Wpólnie wybieramy gwiazdę do obserwacji na zajęciach z j.angielskiego.
Gwiazda została wybrana przez uczestników projektu. Nosi nazwę: Bellatrix. Proszę zastanowić sie nad prostym opisem gwiazdy i pomyśleć w jaki sposób możnają przedstawić na zajęciach.
Tu można obejrzeć Gwiazdę
Konstelacja Orion
Tu można obejrzeć Gwiazdę
Konstelacja Orion
Constellation: Gwiazdozbiór
Nam przypadł gwiazdozbiór: LIBRA-WAGA
Zadanie:
Proszę narysować lub namalować farbami Librę na kartce A4. Tu można obejrzeć jak wygląda LIBRA-WAGA
Ciekawostka:
Niesamowity pokaz w jaki sposób można uczyć o konstelacjach (tu Orion) osoby niewidome. Uczą się przez dotyk, strukturę i zapach.
Zadanie:
Proszę narysować lub namalować farbami Librę na kartce A4. Tu można obejrzeć jak wygląda LIBRA-WAGA
Kolejne zadanie zrealizowane
Niesamowity pokaz w jaki sposób można uczyć o konstelacjach (tu Orion) osoby niewidome. Uczą się przez dotyk, strukturę i zapach.
Obejrzyj film i wysłuchaj lektora (możesz zatrzymywać tekst i tłumaczyć niezrozumiałe wyrazy) a zrozumiesz czym każdy z nas jest we Wszechswiecie.
O 23 godzinie można było zaobserwować fenomenalne zjawisko superpełnię księżyca. To była nie lada gratka dla miłośników astronomii i oglądania nieba. Na nocnym niebie z poniedziałku na wtorek (14/15 listopada 2016) widzieliśmy ostatnią z trzech tegorocznych tzw. superpełni Księżyca. Co to oznacza? Księżyc podczas tzw. superpełni był o 14 procent większy i o 32 procent jaśniejszy niż zwykle podczas pełni. Niezwykle jasny i duży księżyc mogliśmy zaobserwować na wieczornym niebie, pod warunkiem, że nie zakłóciły nam tego chmury.
Full Moon from Barbara on Vimeo.
Film for you
History of space race...
Earth and Space
Oto link do filmu z obchodów EDJ naszego partnera: Hiszpanii.
Let's Celebrate European Day of Languages in Poland
Brother John in Poland
Wymiana własnoręcznie wykonanych kartek
Fotorelacja z Rumunii. Iuliana thanks for cooperation and I wish us continue successes.
Let's celebrate European Day of Languages together on PhotoPeach
Przygotowania do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych.
Uczniowie przygotowali własnoręcznie kartki z tej okazji z pytaniami do swoich rówieśników.
A ciekawostki znajdziecie tu: EDL
Wystawa
prac uczniów krajów partnerskich. Spróbuj ułożyć puzzle.
prac uczniów krajów partnerskich. Spróbuj ułożyć puzzle.
............................
2014/2015
Nasza wspólna praca: uczniów, rodziców i nauczyciela została doceniona... Można przeczytać o tym tutaj:
Laureaci konkursu "Nasz projekt eTwinning 2015"
Zostaliśmy zaproszeni na uroczystą galę rozdania nagród 29 maja 2015 w Warszawie. Dyrektor Pani Anna Renata Sobolewska reprezentowała naszą szkołę i odebrała materiały promujące program i nagrody.
Jest to dla nas szczególne wyróżnienie ponieważ spośród 58 nadesłanych zgłoszeń jury konkursu wyłoniło we wszystkich kategoriach projekty, które są wspaniałym przykładem współpracy partnerskiej i prezentują ponadprzeciętne osiągnięcia. Realizacja projektu przebiegała sprawnie. Zakończyła się sukcesem. Za swoje zaangażowanie i współpracę z partnerami otrzymaliśmy Odznakę Jakości. Jako koordynator dziękuję partnerom, sponsorom, rodzicom a szczególne podziękowania kieruję w stronę uczniów kl. IV i V.
- entuzjazm uczestników: uczniów i nauczycieli,
- wzrosła motywacja do nauki poprzez twórczą zabawę,
- dostosowanie zadań do możliwości każdego ucznia,
- bezpieczny Internet – narzędzia i obszary pracy eTwinning są dostępne tylko dla uczestników programu,
- wykorzystaliśmy istniejącą szkolną bazę komputerową, poznaliśmy nowe aplikacje i nauczycliśmy się stosować nowe programy,
- tworzylismy gry edukacyjne dla naszych partnerów wykorzystując TIK,
- pracowaliśmy metodą projektu,
- doskonalilismy współpracę w zespole: dzieliliśmy się zadaniami, zaprosilismy do projektu młodszych kolegów i koleżanki oraz wychowawczynię kl. I p. Dorotę.
- doskonaliliśmy umiejętność wyszukiwania informacji z różnych źródeł.
Odznaki Jakości Uczniów
Starannie i estetycznie przygotwalismy kartki świąteczne z życzeniami dla naszych partnerów w projekcie. Prezentacja z naszych działań projektowych, kliknij proszę w podany link:
Starannie i estetycznie przygotwalismy kartki świąteczne z życzeniami dla naszych partnerów w projekcie. Prezentacja z naszych działań projektowych, kliknij proszę w podany link:
Merry Christmas
Uczniowie klasy IV i V ze Szkoły Podstawowej w Runowie wraz z 9 innymi klasami z różnych zakątków Polski postanowili umilić sobie czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia 2014r., biorąc udział w projekcie eTwinning pod nazwą „24 zadania na czas oczekiwania”.Codziennie na wirtualnym kalendarzu adwentowym uczniów pojawiało się jedno zadanie do wykonania. Są to puzzle, zagadki, łamigłówki lub gry, a wszystko o tematyce świątecznej. Zadania przygotowują nauczyciele, a dzieci doskonalą dzięki nim umiejętności matematyczne, językowe, plastyczne oraz poznają nowe narzędzia TIK do wykonania zadań.
Co jeszcze robili uczniowie w ramach tego projektu? Tworzyli kartki – te tradycyjne jak i elektroniczne – za pomocą edytora grafiki, redagowali życzenia, uczyli się kolęd i świątecznych piosenek, doskonalili znajomość mapy Polski, podtrzymywali tradycje świąteczne oraz uczyli się wykorzystania ciekawych aplikacji oraz wybranych programów, a także układania gier edukacyjnych. Uczniowie doskonalili umiejętność układania samodzielnie życzeń świątecznych i adresowania kopert do nadawcy. Dużo frajdy sprawiło uczniom przygotowanie wspólnie z mamą pierniczków w domu a w szkole udekorowaliśmy je śpiewając kolędy i pastorałki. Uczniowie podczas wykonywanych działań współpracowali z rówieśnikami z różnych miast Polski, dokumentując swoją pracę i komentując wrażenia na specjalnie utworzonej wirtualnej tablicy. Z otrzymanych świątecznych życzeń powstała wystawa prac na gazetce szkolnej.
Już dziś dziękujemy naszym partnerom za owocną współpracę.
Odwiedź kalendarz adwentowy SP Runowo i rozwiąż zadania
Rozpoczynamy świateczny projekt z klasą VI.
Gratuluję ogromnego sukcesu świątecznego projektu. Może w tym roku będzie powtórka? Projekt cudny, wysoka aktywność partnerów i zaangażowanie nauczycieli. Pozdrawiam z Piły - Ola
OdpowiedzUsuń